ceinture انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

ceinture: انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود / بعیدی‌نژاد

حمید بعیدی‌نژاد گفت: دری‌اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته ای نبود، بلکه وی به نمایندگی از شرکت خود و با شرکت در بعضی از جلسات و به فراخور نیاز، به تیم مذاکرات

دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود / بعیدی‌نژاد

بعیدی نژاد: دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته ای نبود

عبارات مهم : اطلاعات

حمید بعیدی نژاد گفت: دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته ای نبود، بلکه وی به نمایندگی از شرکت خود و با شرکت در بعضی از جلسات و به فراخور نیاز، به تیم مذاکرات هسته ای در بعضی زمینه های تخصصی مشاوره می داد.

سفیر کشور عزیزمان ایران در لندن و عضو تیم مذاکره کننده هسته کشور عزیزمان ایران در صفحه اینستاگرامش در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبانش در مورد دری اصفهانی، نوشت: آقای قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جهت آنها که علاقمند به کسب اطلاعات مورد نیاز هستند، مطالب کافی را فرمودند. بر خلاف اینکه بعضی رسانه ها مایلند آقای درّی را به عنوان عضو مهم تیم مذاکرات هسته ای معرفی کنند، وی از اعضای تیم مذاکرات هسته ای نبود، بلکه وی به نمایندگی از شرکت خود و با شرکت در بعضی از جلسات و به فراخور نیاز، به تیم مذاکرات هسته ای در بعضی زمینه های تخصصی مشاوره می داد.

دری اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته‌ای نبود / بعیدی‌نژاد

از امثال ایشان حدود بیست و پنج نفر به صورت مستقیم در حوزه های متفاوت مشمول بر مباحث فنی هسته ای، نظارتهای آژانس، مباحث اقتصادی، مباحث بانکی، صنعت هوایی، صنایع دارویی، صنایع خودرو، مباحث حقوقی، رسانه و غیره به تیم مذاکرات هسته ای مشورت می دادند و به فراخور و در صورت نیاز در جلساتی از مذاکرات که حضور آنها مورد نیاز بود شرکت می کردند. این افراد همه نمایندگان رسمی و معرفی شده است از سوی سازمانهای خود بودند و وزارت امور خارجه وظیفه ای جهت تعیین صلاحیتهای اطلاعاتی و حرفه ای آنها نداشت.

وزارت امور خارجه در طول سال صدها جلسه هماهنگی با نمایندگان سازمانهای ذیربط داخلی جهت تبیین و هماهنگی اجرای مباحث متفاوت دارد که به هیچ وجه وظیفه ای جهت تعیین صلاحیت آنها ندارد و نمی تواند داشته باشد. تعیین نماینده با صلاحیت از وظایف سازمانهای معرفی کننده هست. به علاوه وظیفه مهم صیانت از مذاکرات و کنترل اطلاعاتی نمایندگان سازمانها آن هم در این مذاکرات حساس بر عهده ی نهادهای اطلاعاتی و حفاظتی کشور می باشد.

حمید بعیدی‌نژاد گفت: دری‌اصفهانی از اعضای تیم مذاکرات هسته ای نبود، بلکه وی به نمایندگی از شرکت خود و با شرکت در بعضی از جلسات و به فراخور نیاز، به تیم مذاکرات

آقای دری فرد نا آشنایی جهت کشور نبوده است و حداقل دو دهه در بسیاری از حوزه های مالی، بانکی و حقوقی در سطوح متفاوت کشور همکاری داشته و به جهت دستاوردهای خود در حوزه دفاع موثر حقوقی در دیوانهای داوری کشور، مورد تقدیر بعضی از حساسترین سازمانهای کشور قرار گرفته است.

موضوع دیگر این است که افرادی که به عنوان مشاور به تیم مذاکرات هسته ای مشورت می دادند حوزه کار مشخصی داشتند و اصلا صلاحیت ورود به سطح کلان سیاستهای کشور به عنوان نمونه مباحث مربوط به لغو تحریمها، حوزه های لغو تحریم ها، زمانبندی لغو تحریمها و مباحثی مشابه نداشتند و فقط در بعضی نشستهای کارشناسی که بر اساس نیاز بوجود می آمد، اطلاعات ریز بانکی جهت مثال تسهیل بازگشت اموال مالی به سیستم بانکی کشور و بعضی دیگر از مباحث جزئی کارشناسی در اختیار تیم مذاکرات هسته ای قرار می دادند. همچنین با توجه به حیطه بندی دسترسی افراد به اطلاعات، مشاورین فقط به حوزه ی اطلاعات مربوط به خود دسترسی داشتند.

واژه های کلیدی: اطلاعات | مذاکرات | اطلاعات | مذاکرات هسته ای | وزارت امور خارجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs